12
Жов
2020
2020
Користь присідань для жінок
Розглянемо, у чому позитивний вплив присідань для організму.
- М’язова робота. Під час виконання вправи задіяно багато м’язів, які знаходяться в нижній частині тіла. Крім того, частково працюють м’язи спини та пресу. Отже, присідаючи, ви замінюєте відразу кілька вправ для різних м’язових груп.
- Поліпшення кровообігу. Регулярне виконання цієї вправи покращує роботу кровоносних судин області тазу. Також поліпшується загальний обмін речовин, а шкіра стає здоровішою і пружною.
- Корекція фігури. Завдяки присіданням ваше тіло помітно підтягнеться, ви звикнете тримати спину рівно, відповідно і постава покращиться. Вправа посприяє зникненню жиру на ногах, боках, животі. Такий ненависний безлічі жінок целюліт також можна побороти, присідаючи кожен день.
- Загальне поліпшення фізичного стану. Багаторазові дослідження підтверджують, що регулярні присідання зміцнюють м’язи та сухожилля ніг, роблять людину більш витривалою.
- Втрата зайвих калорій. Помножте свою вагу на 0,1. Отримане число — кількість калорій, які ви «спалите», присідаючи в середньому темпі протягом хвилини. Наприклад, при вазі 50 кг можна «спалити» 5 калорій в хвилину. Якщо ж присідати з додатковою вагою або виконувати вправу більш інтенсивно, кількість зниклих без сліду калорій різко збільшиться.
Присідання не завжди корисно для здоров’я. Слід відмовитися від вправи (або обмежити її виконання за погодженням із лікарем) при:
- травмованих суглобах і кістках ніг, а також при захворюваннях кісток і суглобів
- гіпертонії, варикозному розширенні вен; при інших захворюваннях серцево-судинної системи потрібно проконсультуватися з лікарем
- сколіозі
- грижі
Користь присідань умовна, якщо вони виконуються неправильно. Особливо необхідно стежити за поставою під час виконання цієї вправи, бо неправильне положення хребта може призвести до травми. Виконувати присідання з навантаженням (з вагою) без спостереження тренера або професіонала з пауерліфтингу взагалі не можна! Щоб користь від присідань була максимальною, необхідно їх правильно виконувати.
Якщо ви початківець у тренажерному залі, то присідати слід неглибоко, зупиняючись на рівні, коли стегно паралельно підлозі. При цьому колінний суглоб, як правило, буде зігнутий під кутом приблизно 90 градусів. Спина при цьому повинна бути прямою, тіло злегка нахилене вперед. Присідаючи, тримайте ноги на ширині плечей, це убезпечить вас від падіння і втрати координації. Щоб під час присідань вам не заважали руки, можна витягнути їх вперед, або скласти перед собою в замок (можна взяти в руки гантелі). Присідання повинні бути плавними, м’якими, без ривків. Виконуйте вправу неквапливо, без різких рухів, не терпіть, якщо відчули біль. Якщо виконання вправ викликає больові відчуття, припиніть її виконання, відпочиньте і продовжуйте. Доцільно робити присідання підходами. Оптимальним є виконання трьох підходів по 10 присідань. При присіданнях стопи ніг повинні повністю стояти на підлозі. Не відривайте ноги від поверхні підлоги, не ставайте на носочки або п’яти, бо це може викликати втрату рівноваги і падіння. Присідайте за правилами і обов’язково додайте цю вправу у свою тренувальну програму.